Centralna Kuchnia - Stargard
91 577 54 47

91 577 54 47

Centralna Kuchnia na telefon: 91 5775447

Kontynuujemy dowozy zestawów obiadowych dla klientów indywidualnych.

Stargardzkie parki pod opieką PSONI

Aktualności
2020-01-07
Stargardzkie parki pod opieką PSONI
Miło nam poinformować iż od pierwszego kwietnia 2020 roku Stargardzkie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną będzie dbać o czystość i porządek w miejskich parkach.
Zarząd Usług Komunalnych powierzył członkom PSONI utrzymanie miejskich parków. Do ich głównych zadań należeć będzie zapewnienie czystości i porządku tzw. zieleni niskiej, a także wyposażenia. Osoby niepełnosprawne zadbają też o stan ciągów komunikacyjnych – ścieżek, alejek i chodników. PSONI będzie opiekować się parkami do 2022 r. Dzięki możliwości pracy podopieczni PSONI będą mogli się rozwijać i zyskają większą samodzielność.

Członkowie PSONI zadbają o ład i porządek we wszystkich stargardzkich parkach. To tereny o łącznej powierzchni ponad 37 hektarów. Historyczną zabudowę Starego Miasta otaczają planty – jedno z najpiękniejszych miejsc w Stargardzie, chętnie odwiedzane przez mieszkańców. W ich skład wchodzą parki: Chrobrego, Piastowski, Popiela, Jagielloński, Zamkowy, a także ciąg spacerowy nad Iną (równoległy do ul. M. Skłodowskiej-Curie). ZUK dba też o pozostałe parki: 3. Maja, S. Batorego, Podworski i Panorama. Największy teren zielony w mieście to Park Chrobrego – jego powierzchnia wynosi prawie 10 ha. Najmniejszy jest z kolei Park Piastowski. Spacerowicze w tym miejscu mają do dyspozycji 0,68 ha.


91 577 54 47

wykonanie: stargard.com.pl - Strony internetowe